More

    Premier League: Brighton – Liverpool 2-2

    Liverpool slapp – som alltid – inn første mål, da de i dag besøkte Brighton på Amex Stadium. En sovende Alexis Mac Allister møtte aldri pasningen fra Virgil van Dijk, og Simon Adingra takket for gaven. 21-åringen tok et par steg, før han enkelt bredsidet inn ballen til side for Allison Becker. 20 minutter var spilt, og hjemmelaget dominerte. I hektisk sluttminutter av førsteomgangen lyktes imidlertid Liverpool å snu til ledelse, gjennom to scoringer av Mo Salah.

    Misbrukte muligheten

    Ryan Gravenberch kom i pausen på for Joel Matip, og den tidligere Bayern München-spilleren ble etter drøyt 50 spilte minutter gott eventyrlig mulighet til å avgjøre kampen til Liverpools fordel. Fra skrått og kort hold traff imidlertid midtbanespilleren tverrliggeren.

    Liverpool var klart bedre etter hvilen, men nok en gang røret man det til defensivt. Denne gang på et frispark, som Andy Robertson ble gitt alle muligheter til å styre unna eget mål. Venstrebacken lot imidlertid ballen passere, rett i støvelen på Brighton-stopper Lewis Dunk – som enkelt bredsidet ballen i mål fra 40 centimeters hold. Da var det nok en gang produsert fire mål eller mer i en Brighton-kamp, og lagene var fornøyd.

    Poengdeling også på de andre Premier League-arenaene

    Premier League

    2-2 i Brighton, og det endte uavgjort også i de to øvrige 15.00-kampene i Premier League i dag. West Ham ledet 1-0 mot Newcastle, før to scoringer av Aleksander Isak snudde kampen til gjestenes fordel. Innbytter Mohammed Kudus utliknet imidlertid minuttet før ordinær tid var over.

    Premier League: Hee-Chan Hwang
    Toppscorer: Hee-Chan Hwang

    I Wolverhampton endte det 1-1, etter scoringer av Hee-chan Hwang og Pau Torres. Hwang sendte ulvene i ledelsen med sin femte Premier League-scoring for sesongen, men Villa utliknet bare to minutter senere. Ollie Watkins ble gitt enorm mulighet til å avgjøre på overtid, men Villa-angriperen traff tverrliggeren.

    Dagens siste kamp spilles i hovedstaden, når forrige sesongs 1 og 2 på tabellen møtes. Arsenal – Manchester City har avspark 17.30

    Relaterte artikler

    Del artikkel

    Bookmakertesten 2026 Oppdatert

    Epicbet best i årets bookmakertest

    Tipsbladet har vurdert 20 spillselskaper på odds, fotball, brukeropplevelse, kampanjer og total sportsbook-kvalitet.

    1
    Epicbet 90 av 100 poeng
    🏆
    2. Coolbet 89 p
    3. BoaBet 84 p

    Se hele sluttabellen, kategorivinnerne og hvorfor Epicbet gikk til topps etter en av de jevneste gullkampene i testens historie.

    Les om vinneren →

    Siste nytt

    Nyhetsbrev

    Få siste nytt rett i mailen