Det er fortsatt ikke klart når 2. omgang av VM-kampen mellom Frankrike og Irak kan starte. Oppgjøret har vært pauset lenge som følge av tordenvær i Philadelphia.
Det internasjonale fotballforbundet (Fifa) har regler som tilsier at kamper skal pauses i minimum 30 minutter dersom lyn slår ned innenfor 13 kilometer av arenaen.
En time etter at dommeren blåste av til pause er kampen fortsatt ikke i gang igjen.
– Kampen vil gjenopptas når det er trygt, sier en talsperson for Fifa ifølge BBC.
Frankrike leder 1-0 etter en scoring av Kylian Mbappé.
Kampen begynte uten særlig nedbør, men på tampen av 1. omgang høljet det ned. Det problemet har de også hatt der Norge skal møte Senegal i New Jersey senere natt til tirsdag.
– Nå regner det så mye at det går utover baneforholdene, sa NRK-ekspert Jonas Grønner på tampen av omgangen. Da hadde flere spillere sklidd på underlaget.
I pausen fikk tilskuerne beskjed om å søke ly som følge av meldinger om tordenvær.
Frankrike var store favoritter mot Irak og tok tak i kampen med en gang. Mbappé hadde kommet til flere sjanser da han etter et kvarter brukte venstrefoten og la ballen i det lengste hjørnet fra 17 meter.
Det var Mbappés tredje mål i årets VM og hans 15. totalt. Dermed har han bare tre opp til Lionel Messis rekord på 18 mål. Argentineren gikk forbi Miroslav Kloses 16 da han scoret to ganger mot Østerrike tidligere mandag.
I tillegg til baklengsmålet fikk Irak ytterligere en tidlig smell i kampen da kaptein Aymen Hussein måtte byttes ut etter 25 minutter. Spissen, som scoret i åpningskampen mot Norge, holdt seg til lysken.
Mbappé kunne fort ha scoret flere mål til pause, men Irak holdt unna og lå bare under med ett.
(©NTB)


