More

    Karlsson igjen utsatt for stalking – ny tiltale i Sverige

    Mannen som tidligere er blitt dømt for å ha forfulgt Frida Karlsson (27), er tiltalt på nytt for å ha kontaktet langrennsesset.

    Han skal ha brutt forbudet ved å ringe Karlsson og sende henne meldinger.

    – Vi følte at det var viktig å anmelde da det skjedde igjen, sier moren Mia Karlsson, ifølge Expressen.

    66-åringen ble våren 2025 dømt for å ha «stalket» Sveriges beste skiløper over en lang periode. Straffen ble betinget fengsel og en bot på 40.000 svenske kroner.

    I tillegg ble han ilagt kontaktforbud. Nå blir det en ny runde i rettsvesenet.

    – Det er jo et år siden det begynte. Vi var på treningsleir på Tenerife, forteller Mia Karlsson.

    Mannen prøvde deretter i over en måned å få kontakt med Frida Karlsson på ulike måter. I politiavhør nektet han straffskyld.

    (©NTB)

    Relaterte artikler

    Del artikkel

    Bookmakertesten 2026 Oppdatert

    Epicbet best i årets bookmakertest

    Tipsbladet har vurdert 20 spillselskaper på odds, fotball, brukeropplevelse, kampanjer og total sportsbook-kvalitet.

    1
    Epicbet 90 av 100 poeng
    🏆
    2. Coolbet 89 p
    3. BoaBet 84 p

    Se hele sluttabellen, kategorivinnerne og hvorfor Epicbet gikk til topps etter en av de jevneste gullkampene i testens historie.

    Les om vinneren →

    Siste nytt

    Nyhetsbrev

    Få siste nytt rett i mailen