More

    Start sikret seg kypriotisk landslagsspiller

    Spissen Nikolas Koutsakos (22) er klar for Start.

    Det opplyser sørlandsklubben på eget nettsted. Koutsakos kjøpes fra Apoel Nikosia og har undertegnet en kontrakt som gjelder ut 2028-sesongen.

    – Det er helt fantastisk å være Start-spiller. Jeg har hatt lyst til å prøve å spille fotball i utlandet, og da Start kom på banen, var jeg ikke i tvil, sier Koutsakos.

    Han debuterte for Kypros’ A-landslag i fjor og har scoret ett mål på ni landskamper.

    – Det er veldig gledelig at vi har fått på plass Nikolas. Han er en energisk spiller med kvaliteter vi liker svært godt, og han kommer til å passe fint inn her i Start. Dette er en overgang vi har jobbet med over lengre tid, og vi er veldig glade for at det nå har gått i orden, sier sportssjef Fredrik Greve Monsen i Start.

    Start ligger sist i Eliteserien med ti poeng etter 17 serierunder. Neste kamp spilles hjemme mot KFUM Oslo kommende søndag.

    (©NTB)

    Relaterte artikler

    Del artikkel

    Bookmakertesten 2026 Oppdatert

    Epicbet best i årets bookmakertest

    Tipsbladet har vurdert 20 spillselskaper på odds, fotball, brukeropplevelse, kampanjer og total sportsbook-kvalitet.

    1
    Epicbet 90 av 100 poeng
    🏆
    2. Coolbet 89 p
    3. BoaBet 84 p

    Se hele sluttabellen, kategorivinnerne og hvorfor Epicbet gikk til topps etter en av de jevneste gullkampene i testens historie.

    Les om vinneren →

    Siste nytt

    Nyhetsbrev

    Få siste nytt rett i mailen