More

    Råsterk Guttormsen på 2.-plass i Polen – Duplantis bommet på verdensrekorden

    Sondre Guttormsen svingte seg over 6 meter i stav utendørs for andre gang da han imponerte med 2.-plass bak umulige Armand Duplantis under Diamond League-stevnet i Polen.

    Igjen ble det en kvalitetskonkurranse i stav. Sondre Guttormsen klarte 6 meter utendørs for første gang under NM i Trondheim 24. juli tidligere i sommer, og søndag klarte han det altså igjen.

    Ski-gutten delte 2.-plassen med greske Emmanouil Karalis.

    – Det er ikke mange som har vært over 6 meter. Jeg føler at jeg nærmer meg noe, sa Guttormsen til NRK.

    Guttormsen og Karalis klarte nøyaktig de samme høydene i første forsøk fram til 6 meter. Guttormsen fikk deretter tre riv på 6,10 meter, mens Karalis forsøkte seg på 6,20 meter i et forsøk på å sette ny personlig rekord og true svensken Armand Duplantis. Det klarte han ikke, og dermed ble det delt 2.-plass.

    Duplantis tok 6,20 meter i første forsøk og vant på det. Han prøvde seg én gang på 6,32 meter og nok en verdensrekord, men rev for fjerde gang i løpet av dagen. Han valgte å ikke bruke sine to siste forsøk på høyden.

    (©NTB)

    Relaterte artikler

    Del artikkel

    Bookmakertesten 2026 Oppdatert

    Epicbet best i årets bookmakertest

    Tipsbladet har vurdert 20 spillselskaper på odds, fotball, brukeropplevelse, kampanjer og total sportsbook-kvalitet.

    1
    Epicbet 90 av 100 poeng
    🏆
    2. Coolbet 89 p
    3. BoaBet 84 p

    Se hele sluttabellen, kategorivinnerne og hvorfor Epicbet gikk til topps etter en av de jevneste gullkampene i testens historie.

    Les om vinneren →

    Siste nytt

    Nyhetsbrev

    Få siste nytt rett i mailen