Anthony Gordon gjør overgang fra Newcastle til spanske Barcelona. La Liga-mesterne punger ut for den 25 år gamle engelskmannen.
Barcelona bekrefter overgangen i sine kanaler.
Ifølge The Athletic ligger kjøpssummen på nærmere 70 millioner pund, som tilsvarer omtrent 870 millioner kroner.
Gordon scoret seks mål og hadde to målgivende pasninger på 26 ligakamper for Newcastle denne sesongen, men viste seg for alvor fram i Champions League. Der slo kantspilleren til med ti mål på tolv kamper.
Newcastles CL-eventyr ble stoppet av nettopp Barcelona, som knuste Eddie Howes menn med 8-3 over to kamper i åttedelsfinalen.
I den nylig avsluttede Barcelona-sesongen var Gordons landsmann Marcus Rashford en viktig bidragsyter til klubbens andre strake ligatittel.
Rashford bidro med åtte mål og ni assist i La Liga på lån fra Manchester United. Angrepsspilleren har en lukrativ kontrakt med «de røde djevlene» som varer fram til sommeren 2028.
United har ønsket å kvitte seg med lønnskostnaden til Rashford, men håpet om å selge ham til Barcelona ser ut til å svinne hen etter katalanernes signering av Gordon.
(©NTB)


