Cedrik Bakke Christophersen (24) rykket ifra og syklet inn til seier på den fjerde og siste etappen av sykkelrittet Arctic Race søndag. Seieren var hans første i proffsammenheng.
Christophersen var sterkest opp den bratte avslutningen til målstreken i Narvik. 190 kilometer før startet etappen på Sortland.
– Det er helt surrealistisk. Jeg trodde noen var foran meg da jeg kom i mål, så når de kom til meg og sa jeg hadde vunnet, så skjønte jeg ingenting, sa seierherren til TV 2.
Nådestøtet kom med 600 meter igjen. Da stakk han ifra resten og nektet å se seg tilbake.
– Han ser «supersharp» ut, sa TV 2-kommentator Christian Paasche.
Uno-X-rytterne Ådne Holter og Henrik Pedersen var to av tre ryttere som utgjorde et tremannsbrudd på etappen. Forspranget deres ble gradvis spist opp av hovedfeltet.
Uno-X-rytteren Erlend Blikra stakk av med seieren på rittets andre etappe.
Guillermo Thomas Silva fra Uruguay vant rittet sammenlagt. Christophersen ble beste norske på en åttendeplass.
(©NTB)

