More

    Formel 1-topper fordømmer hets mot dommere

    Flere dommere ble utsatt for trakassering i sosiale medier etter helgens VM-runde i Formel 1 i Nederland. Nå reagerer Det internasjonale bilsportforbundet.

    I en uttalelse tirsdag skriver forbundet at det fordømmer den «trakasseringen og mangelen på respekt i sosiale medier» som dommerne angivelig har blitt utsatt for etter å ha delt ut flere straffer under søndagens Grand Prix-løp på Zandvoort.

    – Å være uenig i avgjørelser er en del av idretten, men det rettferdiggjør aldri trusler eller personangrep, skriver forbundet på egne nettsider.

    Uttalelsen nevner ingen spesifikke hendelser eller kommentarer.

    Det kom imidlertid sterke reaksjoner i sosiale medier fra tilhengere til Alpine-fører Franco Colapinto etter at argentineren fikk to straffer av dommerne under søndagens løp.

    Han ble straffet for å ha kjørt forbi en konkurrent til tross for at det doble gule flagg – og senere for ikke å ha bremset ned da et gult flagg ble vist.

    (©NTB)

    Relaterte artikler

    Del artikkel

    Bookmakertesten 2026 Oppdatert

    Epicbet best i årets bookmakertest

    Tipsbladet har vurdert 20 spillselskaper på odds, fotball, brukeropplevelse, kampanjer og total sportsbook-kvalitet.

    1
    Epicbet 90 av 100 poeng
    🏆
    2. Coolbet 89 p
    3. BoaBet 84 p

    Se hele sluttabellen, kategorivinnerne og hvorfor Epicbet gikk til topps etter en av de jevneste gullkampene i testens historie.

    Les om vinneren →

    Siste nytt

    Nyhetsbrev

    Få siste nytt rett i mailen