More

    Borge slet i Sveits – langt unna sesongbeste

    Sigrid Borge ble nummer åtte i spydkonkurransen under Diamond League-stevnet i Lausanne fredag.

    Borge fikk kun til to gyldige kast på fem forsøk. Bestekastet var på 58,54 meter og den norske stavprofilen endte dermed på 8.-plass av totalt ni utøvere fra start.

    Japanske Haruka Kitaguchi vant konkurransen med et kast på 64,90 meter.

    Borge har hatt en noe ustabil sesong, men har samtidig levert flere lange kast i Diamond League-sammenheng. Hun står med det lengste kastet i Europa i år på 65 meter.

    Kun colombianske Flor Denis Ruiz Hurtado hadde kastet lenger av fredagens stavfelt med sesongbeste på 67,34 meter.

    Borge var lenge med i medaljekampen i spydfinalen i EM forrige helg, men det endte med den sure fjerdeplassen for den norske utøveren.

    (©NTB)

    Relaterte artikler

    Del artikkel

    Bookmakertesten 2026 Oppdatert

    Epicbet best i årets bookmakertest

    Tipsbladet har vurdert 20 spillselskaper på odds, fotball, brukeropplevelse, kampanjer og total sportsbook-kvalitet.

    1
    Epicbet 90 av 100 poeng
    🏆
    2. Coolbet 89 p
    3. BoaBet 84 p

    Se hele sluttabellen, kategorivinnerne og hvorfor Epicbet gikk til topps etter en av de jevneste gullkampene i testens historie.

    Les om vinneren →

    Siste nytt

    Nyhetsbrev

    Få siste nytt rett i mailen