More

    Gothia Cup innfører VM-regel i varmen

    Ungdomsturneringen Gothia Cup følger etter fotball-VM og innfører drikkepauser på grunn av varmen i Göteborg.

    I fotball-VM varer drikkepausene i tre minutter i hver omgang. I Gothia Cup skal pausene vare i 30 sekunder.

    – Det blir et avbrudd på et halvt minutt i hver omgang, med mulighet for alle spillere og dommere til å få i seg væske, skriver Gothia Cup på sine nettsider.

    Værvarsler indikerer at temperaturen i Göteborg kan stige til rundt 30 grader onsdag. Det er den temperaturen som har fått turneringen til å handle.

    Den svenske cupen pågår fra 13. til 18. juli.

    Norges svar på turneringen og verdens største, Norway Cup, starter 25. juli og varer til 1. august.

    (©NTB)

    Relaterte artikler

    Del artikkel

    Bookmakertesten 2026 Oppdatert

    Epicbet best i årets bookmakertest

    Tipsbladet har vurdert 20 spillselskaper på odds, fotball, brukeropplevelse, kampanjer og total sportsbook-kvalitet.

    1
    Epicbet 90 av 100 poeng
    🏆
    2. Coolbet 89 p
    3. BoaBet 84 p

    Se hele sluttabellen, kategorivinnerne og hvorfor Epicbet gikk til topps etter en av de jevneste gullkampene i testens historie.

    Les om vinneren →

    Siste nytt

    Nyhetsbrev

    Få siste nytt rett i mailen