More

    Storhamar vant første semifinale mot Larvik

    Storhamar gjorde kort prosess med Larvik i første sluttspillsemifinale i håndball og tok med 32-22-seier et langt steg mot finalen.

    I egen hall tok Storhamar ledelsen etter ett minutt og så seg aldri tilbake. Laget økte ledelsen jevnt og trutt utover i den første omgangen.

    Larvik kuttet ledelsen fra fem til to mål på 15-13 seks minutter før pause, men Storhamar scoret omgangens fire siste mål og gikk til hvilen på 19-13. Kampen ble aldri spennende igjen.

    Hjemmelaget fortsatte å dominere i den andre omgangen, og vel 17 minutter ut i omgangen var ledelsen tosifret på 28-18.

    – Vi trodde det kunne bli jevnt, så vi er godt fornøyd. Vi tok dem på alvor og gjorde gode forberedelser, og så var vi på fra start, sa Anniken Obaidli til TV 2.

    Hun vil veldig gjerne avslutte sitt opphold i Storhamar med en ny tittel før hun vender hjem til gamleklubben Molde.

    Obaidli scoret sju mål, hvorav seks i første omgang. Mathilde Rivas-Toft bidro med seks mål. Maja Furu Sæteren noterte fem mål og seks assist for Larvik.

    Seriemester Sola vant mandag 39-27 over Molde i første semifinale. Sola og Storhamar kan sikre finaleplassen med borteseier henholdsvis torsdag og fredag. Lykkes ikke det, får de en ny sjanse i avgjørende kamp på hjemmebane.

    (©NTB)

    Relaterte artikler

    Del artikkel

    spot_img

    Siste nytt

    Nyhetsbrev

    Få siste nytt rett i mailen