More

    Lakers ute av sluttspillet – legenden kan ha spilt sin siste kamp

    NBA-legenden LeBron James kan ha spilt sin siste kamp da Los Angeles Lakers ble slått ut av sluttspillet med 110-115-tap for Oklahoma City Thunder mandag.

    – Jeg kan ikke svare om framtiden min, for jeg vet ikke, sa 41-åringen etter kampen. Han er på utgående kontrakt og står i sommer fritt til å signere for hvilket lag han vil. Spørsmålet er om han er motivert til å gå på sin 24. NBA-sesong.

    – Jeg har god tid. Jeg skal sette meg ned med familien min og snakke om det. Når tiden er inne, får dere vite hva jeg beslutter.

    Han håpet å kjempe om tittelen denne sesongen, men skader rammet Lakers-laget hardt. Blant annet mistet Luka Doncic siste del av grunnserien og hele sluttspillet med skade. «Kong» James hjalp Lakers å slå ut Houston Rockets i første runde, men laget var sjanseløst mot tittelforsvarer Thunder i kvartfinalen og tapte i fire strake kamper.

    LeBron James har spilt flere sesonger og kamper enn noen annen NBA-spiller. Han har også poengrekorden. Han har vunnet NBA-tittelen fire ganger med tre lag og er fire ganger kåret til mest verdifulle spiller (MVP). Han har også tre OL-gull.

    – Jeg har ikke noe igjen å bevise. Jeg har gjort alt og sett alt. Men fortsatt pirres jeg av sjansen til å vinne titler, sa han.

    James scoret 24 poeng i mandagens kamp. Shai Gilgeous-Alexander, denne sesongens MVP, scoret 35 for Thunder.

    (©NTB)

    Relaterte artikler

    Del artikkel

    spot_img

    Siste nytt

    Nyhetsbrev

    Få siste nytt rett i mailen