More

    Coutinho og Gerrard gjenforenes

    Spenstig åpning på fotballhelgen, når Newcastle har bekreftet kjøpet av Kieran Tripper samtidig som Aston Villa har hentet Philippe Coutinho på lån fra Barcelona.
    At Trippier skulle bli Newcastles første kjøp under nytt eierskap har lenge vært en dårlig skjult hemmelighet, men Coutinho til Villa ga noe høyere odds.
    Den 31-årige midtbanespilleren var kan hende Premier Leagues beste spiller da han herjet som verst for Liverpool, men rekordovergangen til Barcelona ble aldri noen suksess. Allerede etter ett år ble superstjernen sendt på lån, og siden da har han i hvert eneste overgangsvindu blitt linket med retur til Premier League.
    Liverpool-fansen har aldri tilgitt midtbanespilleren måten han forlot klubben på, så ryktene om LFC-retur har aldri blitt tatt særlig seriøst. Nå ender det likevel opp med en slags gjenforening, da det er en tidligere lagkamerat – Aston Villa-manager Steven Gerrard – som har hentet brasilianeren.
    Villa og Barcelona har kommet til enighet om utlånsavtale for resten av sesongen, hvor Birmingham-klubben betaler brorparten av spillerens lønn. Villa skal også ha skaffet seg opsjon på kjøp etter endt sesong.

    Relaterte artikler

    Del artikkel

    Bookmakertesten 2026 Oppdatert

    Epicbet best i årets bookmakertest

    Tipsbladet har vurdert 20 spillselskaper på odds, fotball, brukeropplevelse, kampanjer og total sportsbook-kvalitet.

    1
    Epicbet 90 av 100 poeng
    🏆
    2. Coolbet 89 p
    3. BoaBet 84 p

    Se hele sluttabellen, kategorivinnerne og hvorfor Epicbet gikk til topps etter en av de jevneste gullkampene i testens historie.

    Les om vinneren →

    Siste nytt

    Nyhetsbrev

    Få siste nytt rett i mailen