More

    VM-stjernen Hakimi starter for Marokko tross fersk domsslutning

    Achraf Hakimi (27) er med i Marokkos startoppstilling mot Skottland til tross for at det fredag ble besluttet at han må møte i retten tiltalt for voldtekt.

    Det er klart etter at lagoppstillingene til VM-kampen ble sluppet fredag kveld. Oppgjøret starter ved midnatt.

    Marokko-uttaket kom bare timer etter at en domstol i Versailles forkastet Hakimis anke i straffesaken han er involvert i.

    Fransk påtalemyndighet tok i februar ut tiltale mot Hakimi, men i mai leverte Paris Saint-Germain-stjernen en anke og ba om at saken ble forkastet.

    Det er denne anken som nå er behandlet av det franske rettssystemet. Hakimi har hele veien hevdet sin uskyld i saken, og forsvareren hans, Fanny Colin, reagerer sterkt på at han tiltales.

    – Mengden av frifinnende elementer som ble avdekket i etterforskningen og i de juridiske dokumentene, ville i alle andre tilfeller ha ført til at det ikke ble rettssak, har hun skrevet i sitt tilsvar til retten, ifølge RMC.

    Ser fram til å fortelle sin historie

    Fredag morgen la Hakimi ut en melding på X der han skriver at han ser fram til å forklare seg.

    – I dag blir en historie som ikke er min, fortalt på bekostning av familien min, livet mitt og framfor alt sannheten. Noen ganger føler jeg at jeg er blitt et lett mål, skriver han og legger til:

    – Jeg har ventet på denne rettssaken siden dag én. Og nå ser jeg fram til den. Endelig skal jeg kunne fortelle min historie.

    Rettssaken skal gå i departementet Hauts-de-Seine like utenfor Paris. Det er ventet at den starter i løpet av noen måneder, ifølge RMC.

    Hakimi er kaptein for Marokko i fotball-VM, og laget hans åpnet med 1-1 mot Brasil i forrige uke. Neste kamp spilles i kveld mot Skottland.

    Utpressing?

    Beskyldningene mot Hakimi kom i mars i 2023. En da 24 år gammel kvinne anklaget ham for voldtekt, men Hakimi selv hevder at det kun var snakk om gjensidige omfavnelser og kyss.

    Fotballspilleren har tidligere hevdet at han er offer for et utpressingsforsøk.

    – Sannheten er at når du er suksessrik og ting går bra, blir du et lett mål for personer rundt deg. Det har lært meg å ikke stole på for mange, har han sagt.

    Ifølge anklagen betalte PSG-spilleren en kvinne for å komme hjem til seg mens kona, som han nå er skilt fra, og barna var på ferie.

    I etterkant gikk kvinnen til politiet og forklarte at hun var blitt voldtatt av Hakimi. Kvinnen anmeldte ham aldri selv, men påtalemyndigheten åpnet sak.

    Marokkaneren har spilt for PSG siden og hatt stort sportslig suksess. Han har tidligere vært i storklubbene Real Madrid, Borussia Dortmund og Inter.

    (©NTB)

    Relaterte artikler

    Del artikkel

    spot_img

    Siste nytt

    Nyhetsbrev

    Få siste nytt rett i mailen