More

    Sjokktap for Duplantis på hjemmebane – vill seiersrekke brutt

    Stavstjernen Armand Duplantis gikk på et svært sjeldent nederlag under søndagens Diamond League-stevne på hjemmebane i Stockholm.

    Etter 40 strake seirer ble seiersrekken endelig brutt for svensken. Det er tre år siden sist gang han ikke vant en stavkonkurranse.

    Duplantis tok oppskriftsmessig 5,80 på første forsøk, men deretter ble det verre. Han sto over 5,90 før det ble to riv på 6,00. Han sparte sitt siste forsøk til 6,05, men også der ble det riv.

    Duplantis rev allerede på inngangshøyden. Han trengte to forsøk på å ta 5,60. Duplantis er ikke med under Bislett Games til uken. Det ble for flere uker siden klart at Duplantis skal til Cannes på bryllupsreise sammen med sin kone Desire Inglander.

    Seieren gikk til Australias Kurtis Marschall. Han tok 5,90 i sitt siste forsøk og vant på det.

    Sondre Guttormsen sesongdebuterte i stav og ble nummer seks. Han tok 5,70 i andre forsøk, men fikk tre riv på 5,80 og var ute av konkurransen før den dro seg skikkelig til.

    Tidligere på dagen var Anne Gine Løvnes med på 1500 meter. Der endte hun opp på 11.-plass med 4.06,30. Det var ny personlig rekord. 1500-meteren ble vunnet av Birke Haylom fra Etiopia med 4.00,88.

    (©NTB)

    Relaterte artikler

    Del artikkel

    Bookmakertesten 2026 Oppdatert

    Epicbet best i årets bookmakertest

    Tipsbladet har vurdert 20 spillselskaper på odds, fotball, brukeropplevelse, kampanjer og total sportsbook-kvalitet.

    1
    Epicbet 90 av 100 poeng
    🏆
    2. Coolbet 89 p
    3. BoaBet 84 p

    Se hele sluttabellen, kategorivinnerne og hvorfor Epicbet gikk til topps etter en av de jevneste gullkampene i testens historie.

    Les om vinneren →

    Siste nytt

    Nyhetsbrev

    Få siste nytt rett i mailen