More

    Rooth nærmer seg OL-formen

    Tikjemperen Markus Rooth (24) er på vei tilbake fra skade og dro til med årsbeste 49,35 meter i diskos i et stevne i Spikkestad søndag.

    Rooths personlige rekord i øvelsen stammer fra OL i Paris i 2024. Da oppnådde han 49,80 meter i sitt tredje og siste kast i konkurransen, og det ga en solid poengsum på vei mot sammenlagtgullet han sikret seg i mesterskapet senere samme helg.

    Rooth har ikke gått en hel tikamp siden nettopp i OL i Paris sommeren for to år siden, men bekreftet nylig til NTB at han er skadefri og skikkelig på vei tilbake fra skaden han pådro seg sist høst.

    Det var 25. august i fjor det ble kjent at Rooth hadde skadet høyre albue og venstre kne under stavtrening. Det gjorde at han måtte opereres i kneet, og det igjen førte til at han mistet VM i Tokyo den påfølgende måneden.

    – Kanskje jeg kan gå en tikamp mot slutten av året. Hvis ikke så blir det i starten av neste år, da er jeg jo nødt til å kvalifisere meg til det neste mesterskapet som kommer. Så om det blir i år eller neste år, det vet jeg ikke.

    Ola Isene vant for øvrig den nevnte konkurransen i Spikkestad. Isene fikk til 64,21 meter i sitt beste kast og dokumenterte hvorfor han er Norges klart beste i disiplinen.

    (©NTB)

    Relaterte artikler

    Del artikkel

    Bookmakertesten 2026 Oppdatert

    Epicbet best i årets bookmakertest

    Tipsbladet har vurdert 20 spillselskaper på odds, fotball, brukeropplevelse, kampanjer og total sportsbook-kvalitet.

    1
    Epicbet 90 av 100 poeng
    🏆
    2. Coolbet 89 p
    3. BoaBet 84 p

    Se hele sluttabellen, kategorivinnerne og hvorfor Epicbet gikk til topps etter en av de jevneste gullkampene i testens historie.

    Les om vinneren →

    Siste nytt

    Nyhetsbrev

    Få siste nytt rett i mailen