Kristoffer Reitan fikk på kort varsel plass i Miami Championship. Deretter spilte han en fin første runde.
Reitan kom seg i mål på to slag under par og holder foreløpig på 16.-plassen i storturneringen. Det ble fem birdier og tre bogeyer på torsdagens runde. Han var tre slag under par før siste hull, men der gikk utslaget langt høyre, og han greide ikke å redde par.
Reitan fikk vite at han skulle spille bare en time før han skulle slå ut torsdag. Nordmannen var førstereserve, og da Jake Knapp måtte trekke seg, fikk han amerikanerens plass på kort varsel.
Reitan storspilte sist uke i lagturneringen i New Orleans sammen med Kristoffer Ventura. Duoen endte på annenplass og var bare ett slag bak vinnerlaget.
Viktor Hovland er også i aksjon i Miami, men har slitt på første del av runden og ligger ett slag over par. Han har flere hull igjen til å forberede scoren sin på.
Amerikanske Cameron Young leder på åtte slag under par.
Miami-turneringen er en såkalt signaturturnering på PGA-touren. Det vil si at den har høyere status en andre turneringer. Bare om lag 70 spillere får innpass.
Turneringen varer til søndag. Det er ingen cut i signaturturneringene, noe som betyr at alle får spille alle fire runder. Vinneren får med seg 33 millioner i premie.
(©NTB)


