Vi spådde seier eller sparken, og de norske eierne i Burton Albion leser kanskje Tipsbladet de også?
I vår lengre sak om Burton Albion tirsdag morgen skrev vi blant annet dette;
For etter helgens ligarunde i The Football League troner Burton alene på bunn. samtlige av de 72 lagene i The Championship, League One og League Two har vunnet en ligakamp, bortsett fra Burton Albion.
Har de nordiske eierne kontroll? Har de roen som gir Mark Robinson mer tid? Den neste uken blir fort avgjørende med kamper mot Wycombe og Cambridge på panelet. Står de fortsatt seiersløse kan endringen fort komme.
Svaret fikk vi i dag. For etter gårsdagens 2-3 tap hjemme mot Wycombe var det slutt for Mark Robinson.
Manageren som ble ansatt i sommer, samtidig som 23 nye spillere ankom Burton On Trent fikk ikke mer tid. Nå gjør Burton Albion endringer før den livsviktige bunnkampen mot Cambridge til helgen. Da skal jumbolaget med sine fire poeng ta imot Cambridge på plassen over. Et Cambridge som den siste uken har plukket seks av seks mulige poeng og klatret dermed opp på hele syv poeng totalt.
Hvor går veien videre for Burton Albion?
Med fire uavgjort og syv tap på deres elleve første kamper var det slutt, til tross for at Robinson har fått gode skussmål fra både spillere og fans. En likandes kar som har hatt fokus på talent og spillerutvikling. Men resultater teller og et satsende Burton Albion har ikke tid til å vente på forandringer om et nedrykk blir en konsekvens.
Ølbrygger-laget har skiftet sine manager opp gjennom, men ingen har sittet kortere enn Robinsons 14 kamper. Jimmy Floyd Hasselbaink og Dino Maamria holdt ikke lenger til jul de to seneste sesongene heller, men det er fortsatt en stund til jul. Nå tar Tom Hounsell over på ubestemt tid.
Treneren kom fra Fulham-akademiet i sommer og får hjelp av klubblegenden John Brayford som nylig la spillerkarrieren på hyllen. De leder laget mot Cambridge på lørdag, men så får Bendik Hareide og co i mellomtiden finne svaret på hvem som skal lede denne talentfulle gruppen videre.
Nordmann på listen

Blant oddsfavorittene finner vi mange spennende navn, deriblant norske Daniel Berg Hestad. Hvor trolig det er kan man spørre seg, men det kommer nok av Molde-koblingen som nå er i Burton. Det er flere mer realistiske navn blant favorittene.
Akkurat nå troner Gary Rowett, Gareth Ainsworth på topp, etterfulgt av John Brayford, Darren Stride, Leam Richardson, Mark Kennedy, Daniel Berg Hestad, Ton Hounsell og John Coleman.
Gary Rowett | 4/1 | |
Gareth Ainsworth | 8/1 | |
John Brayford | 10/1 | |
Darren Stride | 10/1 | |
Leam Richardson | 10/1 | |
Mark Kennedy | 10/1 | |
Daniel Berg Helstad | 12/1 | |
Tom Hounsell | ||
John Coleman | 16/1 |