Det var en offensiv trio som møtte pressen dagen før en av Vikings største kamper i historien.
På podiet satt trener Bjarte Lunde Aarsheim, midtstopper Henrik Falchener og kaptein Zlatko Tripic. De forbereder seg til oppgjøret mot stormakten Bayern München i Champions League.
– Vi er tøffe nok i trynet til å angripe den med vår fotball og vår tankegang, sa Aarsheim om utfordringen.
Tripic møtte opp med samme innstilling før Vikings første hjemmekamp i Champions League.
– Ser du noen sårbarheter hos Bayern? spurte Dagbladet.
– Ja, mange, men det skal vi klare å holde litt for oss selv og ikke røpe for mye. De har et offensivt arsenal som er helt ekstremt, kanskje det beste i verden. Samtidig er det mulig å gjøre noe med rommene der de sender mange folk i angrep, og det må vi selvfølgelig prøve å utnytte, sa Tripic.
– Jeg liker tanken på hjemmebane. Da er alt mulig. Vi er såpass gode her. Vi har scoret utrolig mange mål på hjemmebane, la han til.
Aarsheim så Viking spille 0-0 på eget gress i returkampen mot regjerende mester Barcelona høsten 1992. Spanjolene gikk knepent videre i den innledende runden i den første sesongen etter omleggingen til Champions League-formatet.
Viking-treneren er klar på hva som er den største kampen i klubbens historie:
– Det er den som går i morgen, sa Aarsheim om møtet med Tysklands mestvinnende klubb.
Rogalendingene kommer fra en hektisk seier borte mot Brann fredag. Kristoffer Askildsen ble utvist i 2-0-seieren. Bayern München har én dag mindre hvile etter 2-2-kampen mot Augsburg lørdag.
Keeperstjernen Manuel Neuer (40) gjorde en stor tabbe og har vært gjenstand for debatt i etterkant.
Én statistikk kan motivere Viking før den gigantiske oppgaven mot Harry Kane og co.: I Bayern Münchens åtte siste bortekamper i mesterligaen har også hjemmelaget scoret.
Kampstart i Stavanger er tirsdag klokken 21.
(©NTB)

