More

    Norge byttet VM-hotell etter én natt: – Noen ting som kunne vært bedre

    Den norske landslagsledelsen så seg nødt til å skifte hotell i opptakten til VM-kvartfinalen mot England, melder TV 2.

    Laget ble kun værende én natt på hotellet i Fort Lauderdale.

    – Det var enkelte ting vi gjerne skulle sett annerledes. Da ønsket vi å ta noen grep, sier VM-sjef Truls Dæhli til TV 2.

    Hotellet lå ved en svært trafikkert vei. I tillegg var det en stor byggeplass like utenfor, og stranden var nesten fire kilometer unna.

    – Det var noen ting som kunne vært bedre. Da fikset vi på det. Egentlig bare for å optimalisere og forberede oss så godt som mulig til en stor kamp, sa Norges kaptein Martin Ødegaard om situasjonen under en pressekonferanse onsdag.

    – Det er sånn at vi skal være her i en uke, og er allerede i uke seks på plass i USA og skal spille vår tids største kamp i historien. Hittil har vi klart å styre unna brakkesyke, og vi har ikke ønsket noen som helst risiko for at det skulle komme nå, utdyper Dæhli.

    Han forteller at Fifa hadde god forståelse for det norske bytteønsket. Norges Fotballforbund må betale et lite mellomlegg fordi det nye hotellet koster mer.

    – Men vi er fantastisk godt fornøyd med måten ting har blitt respondert på her, sier Dæhli.

    Norge spiller lørdag sin første VM-kvartfinale på herresiden. Det skjer mot England i Miami.

    (©NTB)

    Relaterte artikler

    Del artikkel

    Bookmakertesten 2026 Oppdatert

    Epicbet best i årets bookmakertest

    Tipsbladet har vurdert 20 spillselskaper på odds, fotball, brukeropplevelse, kampanjer og total sportsbook-kvalitet.

    1
    Epicbet 90 av 100 poeng
    🏆
    2. Coolbet 89 p
    3. BoaBet 84 p

    Se hele sluttabellen, kategorivinnerne og hvorfor Epicbet gikk til topps etter en av de jevneste gullkampene i testens historie.

    Les om vinneren →

    Siste nytt

    Nyhetsbrev

    Få siste nytt rett i mailen