More

    Mykhailo Mudryks dopingsak endte med forlik – er spilleklar igjen

    Chelsea-spiller Mikhailo Mudryk er spilleklar igjen etter at hans dopingsak endte med forlik. Det melder Englands fotballforbund fredag.

    Mudryk avga i oktober 2024 en dopingprøve som inneholdt spor etter det forbudte stoffet meldonium. Han ble suspendert i desember samme år. I april i år ble han ilagt fire års utelukkelse, men han anket saken til Idrettens voldgiftsrett (CAS).

    Siden er det gjort endringer i antidopingreglementet som betyr at en prøve med tilsvarende konsentrasjon av meldonium som Mudryks ikke lenger vil rapporteres som positiv.

    FA melder at dette og andre forhold i saken har ført til at man med velsignelse fra Verdens antidopingbyrå (Wada) har inngått et forlik med Mudryk. Han medgir å ha brutt antidopingreglementet, men utelukkelsen anses som sonet ved inngåelsen av forliket.

    Det betyr at ukraineren er spilleklar med umiddelbar virkning.

    Mudryk ble hentet til Chelsea i januar 2023 for en overgangssum på omkring en milliard kroner.

    (©NTB)

    Relaterte artikler

    Del artikkel

    Bookmakertesten 2026 Oppdatert

    Epicbet best i årets bookmakertest

    Tipsbladet har vurdert 20 spillselskaper på odds, fotball, brukeropplevelse, kampanjer og total sportsbook-kvalitet.

    1
    Epicbet 90 av 100 poeng
    🏆
    2. Coolbet 89 p
    3. BoaBet 84 p

    Se hele sluttabellen, kategorivinnerne og hvorfor Epicbet gikk til topps etter en av de jevneste gullkampene i testens historie.

    Les om vinneren →

    Siste nytt

    Nyhetsbrev

    Få siste nytt rett i mailen