More

    LeBron James kranglet med tilskuer: – Hva faen snakker du om?

    Basketlegenden LeBron James (41) har startet på sin 24. sesong i NBA. Underveis kjeklet han med en Knicks-fan.

    James scoret 14 poeng i 106-100-seieren over mesterlaget New York Knicks i ikoniske Madison Square Garden, der hjemmelaget i forbindelse med sesongåpningen kunne heise tittelbanneret for første gang på 53 år.

    Hjemmepublikummet i New York buet hver gang navnet til James ble nevnt før kampstart. I 2. periode begynte han å kjefte på en Knicks-supporter. Flere medier skriver at James ble kalt feig.

    – Det er ingenting feigt med Midwest, sa han i retning av tribunen og fortsatte:

    – Jeg er ikke fra vestkysten. Jeg er fra Ohio, baby. Hva faen snakker du om?

    James skiftet fra Los Angeles Lakers til Philadelphia 76ers i sommer.

    Ingen spillere har spilt 24 sesonger i NBA før. James spiller for sin fjerde klubb, og han er blitt mester med tre andre (Miami Heat i 2012 og 2013, Cleveland Cavaliers i 2016 og Los Angeles Lakers i 2020).

    Minstelønn

    Hans agent Rich Paul sa i sommer at New York Knicks ville vært superveteranens førstevalg om laget ikke i juni hadde vunnet sin første NBA-tittel siden 1973. På tampen av karrieren motiveres han av muligheten til å bryte en langvarig titteltørke, og i stedet signerte han for Philadelphia 76ers, som håper å bli mester for første gang siden 1983.

    James spiller for minstelønnssats slik at klubben skal kunne omgi ham med best mulig spillere. Superstjernens ankomst har skapt basketballfeber i Philadelphia, der det har vært 10.000 tilskuere på en trening, og treningskampene før sesongstart var utsolgt.

    I tillegg til fire NBA-titler og tre OL-gull har James NBA-rekordene for scorede poeng, spilte kamper og spilte minutter.

    Mareritt for Wembanyama

    Tirsdag startet sesongen også for Victor Wembanyama, som ventes å fortsette sin klatring mot status som ligaens beste spiller. Den 224 centimeter høye franskmannen har allerede tatt ligaen med storm og førte San Antonio Spurs helt til finale før Knicks ble for sterke forrige sesong.

    Spurs måtte gi tapt for Oklahoma City Thunder med 104-116. Wembanyama leverte beskjedne 12 poeng, 13 returer og seks blokkerte skudd. Stjernen bommet på de tolv første skuddforsøkene. Bortelagets Shai Gilgeous-Alexander scoret 32 poeng.

    Wembanyama har vakt oppsikt med sine utradisjonelle sesongforberedelser. I fjor sommer tilbrakte han blant annet tid i et shaolintempel i Kina, der han satte både kropp og sinn på prøve med asketisk livsførsel, meditasjon og kampsporttrening. I sommer har han i en periode trent med et fransk rugbylag.

    (©NTB)

    Relaterte artikler

    Del artikkel

    Bookmakertesten 2026 Oppdatert

    Epicbet best i årets bookmakertest

    Tipsbladet har vurdert 20 spillselskaper på odds, fotball, brukeropplevelse, kampanjer og total sportsbook-kvalitet.

    1
    Epicbet 90 av 100 poeng
    🏆
    2. Coolbet 89 p
    3. BoaBet 84 p

    Se hele sluttabellen, kategorivinnerne og hvorfor Epicbet gikk til topps etter en av de jevneste gullkampene i testens historie.

    Les om vinneren →

    Siste nytt

    Nyhetsbrev

    Få siste nytt rett i mailen