More

    Kent Rudning ferdig som Molde-trener

    Molde har avsluttet samarbeidet med kvinnelagets trener Kent Rudning. Per Gidlund overtar ansvaret for toppserielaget resten av sesongen.

    Det melder Molde på sitt nettsted. Rudning overtok treneransvaret før 2025-sesongen, etter å ha hatt flere andre roller i klubben.

    – Vi setter stor pris på engasjementet og innsatsen, og på bidragene både på og utenfor banen. Samtidig har den sportslige utviklingen over tid ikke svart til klubbens forventninger, sier styreleder Tarje Nordstrand Jacobsen.

    Molde er på 7.-plass i Toppserien, men det er bare tre poeng ned til kvalifiserings- og fire til nedrykksplass.

    – Kent har vært i klubben i mange år, og han har de siste sesongene vært sentral i å bygge opp kvinnesatsingen vår. Vi har stor respekt for jobben han har gjort og for måten han har stått i den på, også i en krevende periode, sier administrerende direktør Vegard Storvik.

    – Jeg er takknemloig for tiden i Molde FK og for samarbeidet med spillerne, støtteapparatet og alle i klubben. Jeg skulle gjerne ha fortsatt arbeidet, men er enige i at det er riktig å avslutte nå, sier Rudning selv.

    Gidlund får med seg Kjell Arne Hestad som assistent.

    (©NTB)

    Relaterte artikler

    Del artikkel

    Bookmakertesten 2026 Oppdatert

    Epicbet best i årets bookmakertest

    Tipsbladet har vurdert 20 spillselskaper på odds, fotball, brukeropplevelse, kampanjer og total sportsbook-kvalitet.

    1
    Epicbet 90 av 100 poeng
    🏆
    2. Coolbet 89 p
    3. BoaBet 84 p

    Se hele sluttabellen, kategorivinnerne og hvorfor Epicbet gikk til topps etter en av de jevneste gullkampene i testens historie.

    Les om vinneren →

    Siste nytt

    Nyhetsbrev

    Få siste nytt rett i mailen