Chelsea har hentet Joao Felix tilbake fra Atletico Madrid, og denne gang på permanent basis. I kjent Chelsea-stil er nykommeren utstyrt med syvårskontrakt. Overgangssummen oppgis til 45 millioner pund, med den engelske den engelske landslagsmannen Conor Gallagher går motsatt vei for omtrent 33 millioner pund.
Tilbake i Chelsea

24-årige Felix, som scoret fire mål på 20 opptredener under et låneopphold i vest-London i 2023, virker glad for å være tilbake på Stamford Bridge.
-Jeg er veldig glad for å være tilbake i Chelsea, og jeg kan ikke vente med å komme i gang. Jeg ser noen kjente ansikter fra forrige gang jeg var her, noe som alltid er hyggelig, sier Felix til engelsk presse etter onsdag å ha blitt presentert.
Alle engelske overganger, oppdateres daglig

Gallagher har samtidig signert femårskontrakt med den spanske toppklubben Felix hentes fra. Midtbanespilleren kom til Chelsea som seksåring, og kan se tilbake på 10 scoringer fra totalt 90 kamper som senior. Gallagher, som var inne i sitt siste år av kontrakten på Stamford Bridge, har ventet lenge på at forhandlingene mellom Cheslea og Atletico skulle gå i boks. Midtbanespilleren tilbrakte tidligere denne måneden fem dager på et hotell i Madrid i påvente av en avtale før, han fløy tilbake til London da overgangen stoppet opp.


