Helgens dobbel Serie A runde 25
Empoli – Fiorentina
Spill: Empoli vinner
Empoli har funnet formen med åtte poeng på de fire siste seriekampene og det skiller nå to poeng ned til nedrykksplass. Meget viktig 3-1-seier i bunnoppgjøret borte mot Salernitana forrige helg. Målvakt Etrit Berisha har nest flest redninger i Serie A denne sesongen. Tyronne Ebuehi er skadet mens Francesco Caputo er usikker. Fiorentina med 0-2-tap i hengekampen borte mot sterke Bologna i midtuken. Etter kampen skrøt trener Vincenzo Italiano voldsomt av motstanderen. Gjestene har dermed fem poeng opp til den siste Champions League-plassen. Baklengsmål i seks strake kamper og kun én av dem er vunnet. Oliver Christensen og Gaetano Castrovilli er skadet.
Frosinone – Roma
Spill: Frosinone vinner
Det er målrikt når Frosinone er i aksjon. Åtte av de ni siste seriekampene har endt med over 2,5 mål og i de siste kampene er det i første rekke defensiven som har sviktet. 49 baklengsmål på 24 seriekamper er mest i Serie A og forrige helg gikk det skikkelig galt med 1-5-smell borte mot Fiorentina. Sergio Kalaj, Riccardo Marchizza, Mateus Lusardi, Marvin Cuni, Kevin Bonifazi, Fares Ghedjemis og Anthony Oyono trøbler mens Simone Romagnoli soner. Seks strake tap for helgens motstander, 0-2 i det omvendte møtet 1. oktober. Roma med 1-1 borte mot Feyenoord i europacupen torsdag i en kamp der begge lagene traff treverket. Tammy Abraham er neste mann på skadelisten.
Helgens dobbel Serie A runde 25
Avspark | Kamp | H-odds | U-odds | B-odds | Tips |
---|---|---|---|---|---|
Søndag, 15.00 | Empoli – Fiorentina | 3,50 | 3,35 | 2,05 | H til 3,50 i odds |
Søndag, 18.00 | Frosinone – Roma | 3,75 | 3,75 | 1,87 | H til 3,75 i odds |
Er du ikke abonnent? Kjøp digitalt abonnement og få direkte tilgang til alt om helgens Serie A-runde og mye, mye mer for kun 5 kroner den første måneden! Bruk kodeord FEMMER