Etter 13 år sammen, kommer Gjert Ingebrigtsen og Narve Gilje Nordås til å gå hver til sitt. Gjert Ingebrigtsen gir seg også som trener, forteller Norges Friidrettsforbund til NRK.
Til NRK bekrefter Norges Friidrettsforbund at Ingebrigtsen og Nordås går hver til sitt.
– Jeg hadde dialog med både Narve og Gjert i går kveld. Jeg ble da i går informert om at de har blitt enige om å avslutte samarbeidet, sier sportssjef i Norges Friidrettsforbund, Erlend Slokvik til NRK.
Tidligere tirsdag meldte TV 2 at duoen hadde blitt enige om avgjørelsen og er godt forlikt.
Ingebrigtsen skal også ha bestemt seg for å avslutte samarbeidet med de utenlandske utøverne han har trent. Det bekrefter Slokvik.
– Det er riktig det som står i TV 2-saken, at Gjert gir seg som trener, sier Slokvik, som ikke vil gå inn på grunnen bak.
Gjert Ingebrigtsen er kjent for å ha trent sønnene Jakob, Filip og Henrik, men vinteren 2022 ble det brudd mellom faren og sønnene.
Årsaken til bruddet ble først offentlig forklart av brødrene året etter. Jakob, Filip og Henrik Ingebrigtsen hevdet da at samarbeidet med faren var blitt umulig på grunn av det de beskrev som aggressiv og kontrollerende oppførsel, samt vold og trusler i oppveksten. Gjert Ingebrigtsen har avvist anklagene.
I juni 2025 ble Gjert frifunnet for mishandling i nære relasjoner mot flere av sine barn, men friidrettstreneren ble samtidig dømt til betinget fengsel i 15 dager for kroppskrenkelse mot datteren.
(©NTB)


