More

    Friidrettsprofilen Grøvdal har blitt mor

    Karoline Bjerkeli Grøvdal og ektemannen Magnus Krogsæter Aarre har blitt foreldre for første gang.

    Paret opplyser om fødselen i en Instagram-melding.

    – Olivia kom endelig til verden 9. mai og er helt perfekt, skriver Grøvdal.

    Teksten er ledsaget av flere bilder av den nye verdensborgeren.

    Grøvdal annonserte graviditeten i oktober i fjor. Samtidig varslet hun overfor NTB at hun ikke hadde noen planer om å legge bort løpeskoene.

    – Min maratonplan er jo mot Los Angeles i 2028 (OL). Det er en naturlig ting for meg å satse mot. Og egentlig tenker jeg at dette kanskje er med på å forlenge. For på et tidspunkt vil du ha barn, og det passer kanskje veldig greit nå, sa hun.

    Grøvdal har tidligere uttalt at hun håper å være tilbake i konkurranse i september. Da står København halvmaraton på programmet. Løpet avvikles også som et VM.

    Grøvdal og TV 2-journalist Aarre giftet seg i oktober 2023.

    Friidrettsprofilen opplevde karrierens største øyeblikk da hun tok gull på halvmaraton under EM i 2024. I samme mesterskap ble det sølv på 5000 meter.

    Grøvdal har blant annet også to EM-bronse på merittlisten.

    ©NTB)

    Relaterte artikler

    Del artikkel

    Bookmakertesten 2026 Oppdatert

    Epicbet best i årets bookmakertest

    Tipsbladet har vurdert 20 spillselskaper på odds, fotball, brukeropplevelse, kampanjer og total sportsbook-kvalitet.

    1
    Epicbet 90 av 100 poeng
    🏆
    2. Coolbet 89 p
    3. BoaBet 84 p

    Se hele sluttabellen, kategorivinnerne og hvorfor Epicbet gikk til topps etter en av de jevneste gullkampene i testens historie.

    Les om vinneren →

    Siste nytt

    Nyhetsbrev

    Få siste nytt rett i mailen