More

    Eirik Bakke blir ny trener i LSK

    Eirik Bakke tar over Lillestrøm ut sesongen, og erstatter med det sin navnebror Geir Bakke i jobben som LSK-trener.

    Den tidligere Sogndal-treneren tar over stillingen som Lillestrøm trener ut sesongen. Den tidligere Leeds-proffen har vært uten trenerjobb siden han ga seg i Sogndal i 2021. Da hadde han ledet laget fra saftbygda i seks sesonger.

    Bakke (45) har det siste året jobbet som ekspert hos Viaplay og vil gjennomføre sin siste sending der i helgens Premier League-start før han fremover vil ta ansvaret for Lillestrøm.

    Eirik Bakke; – stor ære

    -Det jeg liker med Lillestrøm og Åråsen er at det er en skikkelig fotballklubb og en ordentlig stadion. Det er ekte. Det er gress. Supporterne er blant de aller beste på å lage stemning, sa Bakke til klubbens egen hjemmeside.

    -Jeg har alltid fått frysninger på ryggen av å høre «Aldri aleine til Åråsen». Det er en stor ære for meg å få trene Lillestrøm.

    Bakke vil i helgens oppgjør mot Viking fungere som en sparringspartner før han fra neste uke tar det fulle ansvaret.

    Og med det har Lillestrøm erstattet Geir Bakke som på sjokkerende vis forlot klubben til fordel for rivalen tidligere i sommer.

    Relaterte artikler

    Del artikkel

    spot_img

    Siste nytt

    Nyhetsbrev

    Få siste nytt rett i mailen