More

    Coventry med klubbrekord

    At Victor Gyökeres var på vei bort fra Coventry har stått klart lenge, mens det heller ikke har vært noen tvil om at Sporting Lisboa vant kampen om den svenske angriperen foran nesa på utfordrere som Everton og Wolves – for å nevne noen.

    Torsdag ble overgangen bekreftet, og med en overgangssum antatt å lyde på drøyt 20 millioner pud har Coventry satt klubbrekord. Aldri tidligere har The Sky Blues mottatt så mye penger for en spiller.

    Les også: Jerry Yates skifter beite – og annet snadder

    Svensken har vært i engelsk fotball siden 2017, da han ble hentet til Brighton fra Brommapojkarna. I Coventry hadde han ett år igjen av kontrakten da portugiserne så sitt snitt til å handle. Coventry har på sin side allerede funnet sin erstatter, da Ellis Simms forrige uke ble kjøpt fra Everton.

    Relaterte artikler

    Del artikkel

    Bookmakertesten 2026 Oppdatert

    Epicbet best i årets bookmakertest

    Tipsbladet har vurdert 20 spillselskaper på odds, fotball, brukeropplevelse, kampanjer og total sportsbook-kvalitet.

    1
    Epicbet 90 av 100 poeng
    🏆
    2. Coolbet 89 p
    3. BoaBet 84 p

    Se hele sluttabellen, kategorivinnerne og hvorfor Epicbet gikk til topps etter en av de jevneste gullkampene i testens historie.

    Les om vinneren →

    Siste nytt

    Nyhetsbrev

    Få siste nytt rett i mailen