More

    Braut Brunes solgt for rekordsum til Sparta Praha

    Jonatan Braut Brunes gjør overgang fra polske Raków Częstochowa til den tsjekkiske storklubben Sparta Praha.

    Overgangen bekreftes av Sparta Praha på klubbens nettsted.

    Ifølge TV 2 selges Braut Brunes for en overgangssum på over 60 millioner kroner. Ifølge kanalen er beløpet det høyeste Sparta Praha har brukt på en overgang noensinne.

    Braut Brunes har tidligere spilt i Bryne, Florø, Lillestrøm, Start og Strømsgodset i norsk fotball. I 2023 ble han solgt fra Strømsgodset til OH Leuven i Belgia. Deretter har ferden gått til Raków Częstochowa og nå til Sparta Praha.

    Tomas Rosicky, den tidligere Arsenal-profilen som nå er sportssjef i Sparta Praha, roser nordmannens avslutningsferdigheter.

    – Gjennom de to siste sesongene har Jonatan scoret 40 mål og bevist at han er en pålitelig og dyktig avslutter. Han kan score på mange forskjellige måter, sier Rosicky.

    Braut Brunes er fetteren til den norske landslagsspissen Erling Braut Haaland. I Praha blir Braut Brunes lagkamerat med Sivert Mannsverk.

    (©NTB)

    Relaterte artikler

    Del artikkel

    Bookmakertesten 2026 Oppdatert

    Epicbet best i årets bookmakertest

    Tipsbladet har vurdert 20 spillselskaper på odds, fotball, brukeropplevelse, kampanjer og total sportsbook-kvalitet.

    1
    Epicbet 90 av 100 poeng
    🏆
    2. Coolbet 89 p
    3. BoaBet 84 p

    Se hele sluttabellen, kategorivinnerne og hvorfor Epicbet gikk til topps etter en av de jevneste gullkampene i testens historie.

    Les om vinneren →

    Siste nytt

    Nyhetsbrev

    Få siste nytt rett i mailen