More

    Bekreftet: Marco Silva ny trener for norske Benfica-profiler

    Fredrik Aursnes og Andreas Schjelderup har fått ny trener i Benfica. Marco Silva er klar etter exiten fra Fulham tidligere i sommer.

    Silva ble fredag presentert av Benfica etter å ha undertegnet en kontrakt som gjelder til 2028, med opsjon på ett års forlengelse.

    Han tar over Benfica etter at landsmannen José Mourinho ble klar for Real Madrid. Ringreven hadde ledet Benfica i en sesong da Real Madrid kom på banen.

    Silva hadde i Fulham ansvaret for Sander Berge og Oscar Bobb. I Benfica bytter han de nordmennene mot Aursnes og Schjelderup. Alle de fire nordmennene er med i Norges VM-tropp denne sommeren.

    Silva startet trenerkarrieren sin i Estoril og trente Sporting før han reiste utenlands. Siden 2015 har han vært i Olympiakos, Hull, Watford, Everton og Fulham.

    Nå er han tilbake i hjemlandet for å ta fatt på en av de største jobbene som Benfica-trener

    (©NTB)

    Relaterte artikler

    Del artikkel

    spot_img

    Siste nytt

    Nyhetsbrev

    Få siste nytt rett i mailen