More

    Solberg revansjerte seg etter Japan-krasj og kritikk

    Oliver Solberg slo tilbake på siste dag av Rally Japan. Etter at lørdagen ble preget av brutt løp og kritiske røster, reddet han VM-poeng.

    Etter lørdagens smell startet Solberg siste dag av rallyet med tidstillegg. Der gikk det betydelig bedre.

    Den norsksvenske rallystjernen vant “Super sunday” og var i tillegg raskest på den siste fartsprøven. Dermed sikret han seg i alt ti bonuspoeng i sammendraget.

    Det er hele tredje gang denne sesongen at Solberg klarer dette, ifølge SVT.

    Toyota-kollega Elfyn Evans gikk til topps i Rally Japan. Han leder også verdensmesterskapet sammenlagt. Solberg er her nummer tre, 49 poeng bak waliseren.

    Etter at Solberg krasjet og ødela bilen under lørdagens fartsprøver, ristet stallkamerat og tittelgrossist Sebastien Ogier på hodet.

    – Jeg har sett i dag at risikoen han tar er for stor. Dessverre er det som skjer ikke en direkte overraskelse. Men det er synd, sa franskmannen ifølge dirtfish.com.

    Solberg selv uttalte seg til TV 4 etter lørdagens hendelse.

    – Jeg pusher på for å jakte sekunder. Marginene er små, og det prøver jeg å forstå bedre. Men nå fokuserer jeg på det positive og ser fremover, sa han.

    (©NTB)

    Relaterte artikler

    Del artikkel

    Bookmakertesten 2026 Oppdatert

    Epicbet best i årets bookmakertest

    Tipsbladet har vurdert 20 spillselskaper på odds, fotball, brukeropplevelse, kampanjer og total sportsbook-kvalitet.

    1
    Epicbet 90 av 100 poeng
    🏆
    2. Coolbet 89 p
    3. BoaBet 84 p

    Se hele sluttabellen, kategorivinnerne og hvorfor Epicbet gikk til topps etter en av de jevneste gullkampene i testens historie.

    Les om vinneren →

    Siste nytt

    Nyhetsbrev

    Få siste nytt rett i mailen