Paris Saint-Germains skadebekymringer er over før mesterligafinalen mot Arsenal. Ousmane Dembélé og Achraf Hakimi er begge kampklare.
Dembélé møtte til pressekonferanse i Budapest fredag ettermiddag sammen med Marquinhos og fortalte selv at leggproblemene ikke blir noen hindring for spill.
– Jeg er 100 prosent klar. Jeg var aldri redd for å miste finalen, sa Ballon d’Or-vinneren, snaut to uker etter at han haltet av banen i serieavslutningen.
– Jeg gikk av med en gang jeg følte litt ubehag i leggen. Nå er jeg helt bra igjen, sa han.
Det har vært usikkerhet rundt stjernebacken Hakimi, som ikke har spilt siden han pådro seg en lårskade i første semifinale mot Bayern München i april. Denne uka har han vært observert i full aktivitet under trening, og PSG-treneren forsikret at han er klar.
– Han kan spille i morgen, sa Luis Enrique.
PSG vant i fjor mesterligaen for første gang og prøver å forsvare tittelen mot et Arsenal-lag som jager klubbens første CL-triumf.
PSG kom i fjor sommer helt til finale i klubb-VM i USA og har spilt kamper nesten sammenhengende siden høsten 2024.
– Det har vært en lang og vanskelig sesong, men treneren og hans stab har vært flinke til å håndtere belastningen, sa Dembélé.
Luis Enrique sa at han i opptakten til finalen har vært vel så opptatt av å håndtere kamp- og treningsbelastning for spillerne som av å studere motstanderen.
(©NTB)


