More

    Svenske ordnet seier for ubeseirede Tromsø: – Vondt i hele kroppen

    Tromsø fortsatte sin gode innledning på sesongen med en knapp 1-0-seier over Sarpsborg på bortebane.

    Tromsø har vunnet fem av sine seks første kamper og er sammen med Lillestrøm ubeseiret i Eliteserien så langt. LSK har spilt en kamp mindre og er tre poeng bak TIL på tabelltopp.

    – Tromsø er i toppen for å bli, sa TV 2-ekspert Jesper Mathisen søndag.

    Da hadde han sett laget ha god kontroll på det meste Sarpsborg kom med. Keeper Jakob Rønning-Haugaard stoppet det som slapp gjennom forsvaret.

    Vinnermålet i søndagens kamp kom etter at det hadde vært stillingskrig den første timen. Den svenske venstrebacken Alexander Warneryd trakk seg inn i banen og bøyde ballen på vakkert vis i motsatt hjørne med høyrefoten.

    – Det var et bra mål. Jeg slår nesten alltid innlegg derfra, så jeg tenkte det var på tide å skyte, sa Warneryd til TV 2.

    Han pekte spesielt på trykket Sarpsborg kom med på hjørnespark som vanskelig i kampen.

    – Jeg har vondt i hele kroppen nå. De var tunge å møte, sa svensken.

    Warneryd har denne sesongen scoret to ganger og har sammen med backkollega Leo Cornic vært viktig for laget.

    Sarpsborg skapte sjanser både før og etter pause, men fikk ikke uttelling. Østfoldingene står med en seier på sine fem første kamper og har samlet fem poeng. Det gir en 11.-plass.

    Tromsø har Sandefjord hjemme i neste runde. Sarpsborg skal gjeste KFUM Oslo.

    (©NTB)

    Relaterte artikler

    Del artikkel

    spot_img

    Siste nytt

    Nyhetsbrev

    Få siste nytt rett i mailen