More

    Finsk racerveteran døde i massekrasj foran 24-timersløp på Nürburgring

    Juha Miettinen (66) døde i en massekrasj under kvalifiseringen til det prestisjetunge 24-timersløpet på Nürburgring i Tyskland lørdag.

    Formel 1-stjernen Max Verstappen er blant deltakerne i kvalifiseringen, men han var ikke involvert i ulykken som tok Miettinens liv.

    Den finske veteranen kjørte på svensk lisens. Han fikk hurtig førstehjelp etter at sju biler støtte sammen, men livet sto ikke til å redde, ifølge en uttalelse fra arrangøren.

    De seks andre førerne som var involvert i ulykken slapp fra det uten livstruende skader.

    Kvalifiseringen ble avbrutt. Arrangøren opplyser at det skal avholdes ett minutts stillhet til minne om Miettinen før kvalifiseringen fortsetter søndag.

    Det var den første dødsulykke på den svært krevende banen siden 2013.

    Verstappen skal debutere i 24-timersløpet på Nürburgring når det avholdes i midten av mai.

    (©NTB)

    Relaterte artikler

    Del artikkel

    Bookmakertesten 2026 Oppdatert

    Epicbet best i årets bookmakertest

    Tipsbladet har vurdert 20 spillselskaper på odds, fotball, brukeropplevelse, kampanjer og total sportsbook-kvalitet.

    1
    Epicbet 90 av 100 poeng
    🏆
    2. Coolbet 89 p
    3. BoaBet 84 p

    Se hele sluttabellen, kategorivinnerne og hvorfor Epicbet gikk til topps etter en av de jevneste gullkampene i testens historie.

    Les om vinneren →

    Siste nytt

    Nyhetsbrev

    Få siste nytt rett i mailen