More

    Wolfes manager fikk sparken etter Premier League-nedrykket

    Rob Edwards får ikke fortsette som manager i fotballklubben Wolverhampton.

    Torsdag opplyser den engelske klubben at Edwards er sparket. Han signerte en tre og et halvt år lang kontrakt da han overtok managerjobben underveis i den nylig avsluttede sesongen.

    Edwards klarte ikke forhindre at Wolves rykket ned til nivå to.

    «Etter en omfattende gjennomgang ved sesongslutt har klubben fastslått at et lederskifte er nødvendig når Wolves nå går inn i neste fase i klubbens utvikling», står det i en uttalelse torsdag.

    – Jeg vil personlig takke Rob og staben hans for alt de har gitt til Wolves i det som har vært en svært vanskelig periode i klubbens nyere historie, sier administrerende direktør Nathan Shi.

    – Rob aksepterte utfordringen med å komme tilbake til Wolves i en tid da situasjonen var ekstremt utfordrende, og gjennom hele sin tid her har han vist profesjonalitet, integritet og engasjement. Dette har vært en ekstremt vanskelig avgjørelse, legger han til.

    Landslagsbacken David Møller Wolfe er del av Wolverhamptons spillerstall.

    Rob Edwards ble hentet til klubben i en periode da han hadde ledet Middlesbrough til toppen av mesterskapsserien. Nå står han altså uten jobb.

    Middlesbrough klarte ikke rykke opp til Premier League.

    (©NTB)

    Relaterte artikler

    Del artikkel

    spot_img

    Siste nytt

    Nyhetsbrev

    Få siste nytt rett i mailen