More

    WBA-Sheffield United: Et nytt Albion

    West Brom var best, men måtte likevel nøye seg med ett poeng fra sesongpremieren i Bournemouth. Callum Robinson scoret da, og han gjorde det igjen lørdag, da manager Valerien Ismael debuterte med seier hjemme på The Hawthorns.
    WBA ledet 3-0, og slapp med skrekken da Luton reduserte to ganger da det kort tid etter pause ble langt opphold i spillet etter skade på Lutons Jordan Clark.
    -Vi bestemte alt før pause, og burde trolig ledet med flere mål. Oppholdet etter pause gjorde at vi mistet rytme.  Luton forandret også formasjon og spillestil, og vi måtte jobbe hardt for å stå imot, innrømmet WBA-bossen til lokal presse etter helgens batalje.
    Tøff test
    Onsdag venter kamp mot Sheffield United, klubben som forrige sesong forsvant ned fra Premier League sammen med Albion. Storkamp, og spesielt da for nevnte Callum Robinson.
    Angriperen ankom WBA fra nettopp The Blades i fjor. Først på lån, før han i september skrev langtidskontrakt samtidig som Oliver Bruke gikk motsatt vei.
    -Det blir en tøff test. Jeg kjenner de fleste av gutta på laget, og vet de har måtte drille inn en ny måte å spille på etter managerskiftet, akkurat som vi har gjort. Vi slo dem på hjemmebane forrige sesong, og håper naturligvis å kunne gjøre det samme denne gang, sier Robinson.
    Ny rolle
    26-årige Robinson står med to mål fra to kamper, og suksessen skyldes først og fremst to ting. Albion spiller under Ismael en helt annen fotball enn før. Det er høyt og tøft press fra avspark, og denne sesongs Albion-lag tar sjelden foten av gasspedalen. Robinson har dessuten fått spille sentralt på topp, etter tidligere stort sett å ha blitt brukt på venstresiden i angrepet.
    Tung innledning
    Slavisa Jokanovic og Sheffield United er målløse fra sine to første ligakamper etter nedrykket. The Blades røk 0-1 hjemme mot Birmingham i premieren, før det endte målløst mot Swansea lørdag. Billy Sharp og David McGoldrick ble i helgen begge gitt muligheter, men The Blades fortjente ikke mer enn ett poeng i Wales. 
    Berge i ensom majestet
    Sander Berge var tippet å skulle forlate stålbyen i løpet av sommeren, men fortsatt er nordmannen å finne på Bramall Lane. Til Blades-fansen store lettelse. Berge er lagets drivende kraft, og den som i første rekke gir fansen håp om retur til Premier League.
    Scoringene har uansett uteblitt, både for Berge og lagkameratene.
    -Scoringene uteblir, men det er alltid godt å få det første poenget ombord. Vi må uansett skape flere målsjanser enn vi har gjort så langt. Det er mye jobb å gjøre, sa Slavisa Jokanovic etter helgens målløse oppgjør mot Swansea.
    Jokanovic ble i sommer klubbens aller første ikke-britiske manager, etter 132 års historie. Den serbiske 53-åringe har ledet både Fulham og Watford til Premier League, og håper å kunne gjøre det samme med Sheffield United.
    Kveldens gjester har den siste uken styrket laget med midtstopper Ben Davies på lån fra Liverpool, men mye tyder på at sisteskansen Aaron Ramsdale forsvinner til Arsenal.
    Fulham og Stoke i tetLeo Østigård scoret sitt første mål for Stoke, da Swansea ble slått 3-1 i Wales tirsdag kveld. The Potters troner dermed i tet på Championship-tabellen, á poeng med Fulham som samtidig slo Millwall på The Den. WBA er ajour med duoen, om de i kveld tar full pott. For Sheffield United gjelder det først og fremst å få hull på byllen, med sesongens første scoring. 
    Det ble norsk Championship-scoring i går, og det kan bli det også i dag. Sander Berge har muligheten for The Blades, mens Stefan Johansen leder Queens Park Rangers ut til kamp mot Middlesbrough på Riverside. Også QPR kan stå med syv poeng av ni mulige etter kveldens kamper. 

    Relaterte artikler

    Del artikkel

    spot_img

    Siste nytt

    Nyhetsbrev

    Få siste nytt rett i mailen