More

    Trump vil på NBA-finale – invitert av omstridt Knicks-eier

    New York Knicks er tilbake i NBA-finalen for første gang siden 1999. Det har USAs president Donald Trump lyst til å få med seg.

    Trump forteller at han er blitt invitert til å se finalekamp i Madison Square Garden av Knicks-eier James Dolan, som han har hatt tette bånd til i en årrekke.

    – Jeg tror jeg kommer til å dra på en av kampene. Jeg ble invitert av en rekke personer og Jim, sa Trump til journalister under et kabinettmøte i Det hvite hus onsdag.

    Dolan har støttet Trump politisk, både med donasjoner og gjennom at Madison Square Garden åpnet dørene for Trumps mye omtalte valgmøte ni dager før presidentvalget i 2024.

    Knicks-eieren har lenge vært upopulær hos klubbens fans, blant annet etter offentlige konflikter med den tidligere publikumsfavoritten Charles Oakley og den profilerte Knicks-supporteren Spike Lee.

    Sistnevnte så ut til å ha lagt konflikten bak seg da han og Dolan ble avbildet sammen på banen etter at Knicks tok seg til NBA-finalen tidligere denne uken.

    Nå herjer basketballfeberen i New York. Den første finaleopptredenen til Knicks på 27 år har ført til vanvittige billettpriser for dem som i likhet med Trump ønsker å se en finalekamp i Madison Square Garden.

    Ifølge USA Today koster den billigste billetten til første finalekamp i New York 8. juni hele 3532 dollar, som tilsvarer en svimlende sum på nærmere 33.000 kroner.

    Finalemotstanderen er ennå ikke klar. Det blir enten regjerende NBA-mester Oklahoma City Thunder eller San Antonio Spurs. Thunder leder 3-2 i best av sju-serien mellom dem.

    (©NTB)

    Relaterte artikler

    Del artikkel

    spot_img

    Siste nytt

    Nyhetsbrev

    Få siste nytt rett i mailen