More

    Tottenham med skrekkstart – andre ligatapet på rad

    Tottenham har ikke klart å riste av seg den vonde trenden fra forrige sesong. Lørdag ble det 0-2-tap mot Newcastle på hjemmebane i Premier League.

    London-klubben slet voldsomt i nedrykksstriden forrige sesong, men berget plassen med et nødskrik og endte på 17.-plass. Denne sommeren har klubben hatt klubbkassa på vidt gap og nye spillere er blitt hentet inn på løpende bånd for å unngå en reprise av den begredelige opplevelsen forrige sesong.

    Forsterkningene har ikke bidratt til umiddelbar suksess og Tottenham står med null poeng etter to kamper i Premier League. Anthony Elanga og Yoane Wissa scoret målene som gjorde at Newcastle sikret tre poeng.

    Gjestene tok ledelsen etter 61 minutter da Elanga vendte nydelig opp i feltet og skjøt ballen helt nede ved stolperoten og i mål. Wissa doblet ledelsen etter 72 minutter på en corner. På bakerste stolpe headet Nick Woltemade ballen ned til Wissa, som feilvendt fikk styrt ballen videre i nettmaskene.

    Newcastle tok dermed sin første ligaseier for sesongen. I åpningskampen ble det 2-2 mot Liverpool etter et sent baklengsmål. Tottenham serieåpnet borte mot Brentford og tapte 0-3.

    Nottingham Forest venter borte for Tottenham i neste runde, mens Newcastle tar imot Bournemouth.

    (©NTB)

    Relaterte artikler

    Del artikkel

    Bookmakertesten 2026 Oppdatert

    Epicbet best i årets bookmakertest

    Tipsbladet har vurdert 20 spillselskaper på odds, fotball, brukeropplevelse, kampanjer og total sportsbook-kvalitet.

    1
    Epicbet 90 av 100 poeng
    🏆
    2. Coolbet 89 p
    3. BoaBet 84 p

    Se hele sluttabellen, kategorivinnerne og hvorfor Epicbet gikk til topps etter en av de jevneste gullkampene i testens historie.

    Les om vinneren →

    Siste nytt

    Nyhetsbrev

    Få siste nytt rett i mailen