Ingen store overraskelser i Premier League, lørdag, kanskje med unntak av Evertons 1-0-seier borte mot Brighton. Bournemouth-seier i toppoppgjøret mot Nottingham Forest var som vi tippet, men at det skulle ende 5-0 til The Cherries var kanskje i overkant.
Liverpool vant som de ville hjemme mot Ipswich, mens Arsenal tok tre fortjente poeng på besøk hos Wolves. Newcastle kom som forventet tilbake på seierssporet, da de slo akterutseilte Southampton på sørkysten. I kveldskampen mellom Manchester City og Chelsea endte det med 3-1-seier til den regjerende mesteren, etter at gjestene både hadde tatt ledelsen – og var gitt flere store sjanser til å øke.
Seks uten hjemmeseier

Ange Postecoglou er i skrivende stund fortsatt Tottenham-manager. Noe overraskende etter at det endte med tre baklengs og tap mot nedrykkstruede Everton. Spurs har nå tapt syv av sine siste ni, og alle sine siste tre. Til managerens forsvar skal det minnes om at han må klare seg uten et tosifret antall skadede spillere. Dominic Solanke, Brennan Johnson, Cristian Romero og Micky van de Ven er av de som er uaktuelle, mens Djed Spence og Pape Matar Sarr er av dem som er usikre. Var klart best i omvendte møte med Leicester, men det endte likevel 1-1 på King Power Stadium.
Alt om Premier League-runden kan du lese her
Syv strake tap

Ruud-effekten er for lengst et tilbakelagt kapittel i Leicester. Hjemme mot Fulham forrige helg kom det syvende strake tapet, og i tre av de siste fire har The Foxes gått målløse av banen. Kan hende angrer man nå at man byttet ut Steve Cooper, som tross alt har erfaring med bunnstrid i Premier League. Wilfred Ndidi, sisteskanse Mads Hermansen, Abdul Fatuwu og Ricardo Pereira er på skadelista. Woyo Coulibaly står klare til å debutere etter overgangen fra Parma.
Oddstips, Tottenham – Leicester
Tottenham – Leicester
Tottenham Hotspur Stadium
Odds fra Norsk Tipping: 1,52 – 4,70 – 5,00
Leicester med minst to baklengsmål i 8 siste ligakamper. Lagenes totalt 35 møter i Premier League har i snitt gitt 3,7 scoringer per kamp. Vi spiller over 2,5 scoringer hos Norsk Tipping