Håndballspilleren Jamina Roberts venter sitt annet barn og har derfor spilt sin siste kamp for Ikast, skriver hun på Instagram. 36-åringen flytter hjem til Sverige.
Roberts vant mesterligaen med Vipers Kristiansand i 2023 og spilte for klbuben til den gikk konkurs året etter. Siden i fjor har hun spilt for Ikast. Hennes kontrakt løper ut denne sesongen.
Roberts ble mor første gang i 2020. Hun har ikke tenkt å avslutte karrieren ennå og har planer om å spille for barndomsklubben Sävehof når hun er spilleklar igjen etter fødselen.
– Jeg føler at jeg fortsatt har mer å gi. Om det er noe jeg er vant til, så er det å trene håndball. Jeg vil drive med det en stund til før jeg finner meg en annen jobb, sier hun til Aftonbladet.
Roberts avsluttet landslagskarrieren i fjor etter 273 kamper. Det er svensk rekord.
(©NTB)

