Andreas Georgson får opprykk på Sveriges landslag og blir Graham Potters assistent. Han har fortid i Lillestrøm.
Det svenske fotballforbundet opplyser om ansettelsen. Georgson har allerede vært tilknyttet Sveriges landslag under Graham Potter, men som dødballansvarlig. Nå får han nye arbeidsoppgaver.
– Å få representere herrelandslaget er en stor ære for meg og familien min. Jeg føler at samarbeidet med ledere og spillere på kort tid er blitt veldig sterkt, og jeg kommer til å gjøre alt jeg kan for å hjelpe laget med å utvikle seg og nå EM i 2028, sier Georgson.
Han var hovedtrener for LSK i første halvdel av 2024, men ble hentet til Manchester United som dødballtrener i sommermånedene. Romerikingene endte med å rykke ned samme sesong.
Georgson var en sesong i United, før han byttet til samme rolle hos ligarival Tottenham.
Denne høsten venter spill i nasjonsligaen for Sverige, mens det blir EM-kvalifisering neste år.
(©NTB)

