More

    Sterk Ruud avanserte i Shanghai: – En veldig god kamp

    Casper Ruud (27) leverte tidvis ypperlig tennis og slo den amerikanske unggutten Learner Tien (20) i strake sett 6-4, 7-6 (7-3) og er klar for 4. runde av ATP-turneringen i Shanghai i Kina.

    – Jeg er selvsagt veldig fornøyd. Dette var en av mine beste seirer dette året. Jeg har ikke svømt i mange seirer denne sesongen, og jeg håper at jeg kan gjøre det bra i de siste turneringene som er igjen av sesongen. Det er disse gutta jeg må bryne meg på i de neste årene, sa Ruud i intervjuet med arrangøren på Tv 2.

    TV 2s kommentator mente at Casper Ruud viste svært gode takter.

    – En veldig god kamp av Casper. Han har servet opp mot sitt aller beste. Jeg er mektig imponert over det han har fått til i de to første kampene her, mente TV 2s kommentator Sverre Krogh Sundbø.

    Aldri møtt

    Ruud hadde aldri før møtt Tien i en ATP-turnering. Den amerikanske 20-åringen har to titler (Metz 2025 og Genève 2026). Ruud og Tien var på hvert sitt lag da Europa slo verdenslaget i Laver Cup nylig, men de spilte ikke mot hverandre.

    I det første settet var Ruud i føringen fra start til mål mot den sterke motstanderen fra USA med de vietnamesiske genene. På stillingen 5-4 spilte Ruud seg til tre settballer, og på den tredje satt den. Ruud tok settet med 6-4.

    Ruud var ellers ikke heldig med breakballene i denne kampen. Den avgjørende i det første settet var én av åtte som gikk i Ruuds favør fram til stillingen 4-4. Ruud slet med å få marginene på sin side gjennom hele kampen.

    Hard motstand

    I det andre settet var det lenge like jevnt som i det første og Ruud fortsatte trenden med å være den førende, men Tien hang med til 6-6. I tiebreaket avgjorde Ruud med 7-3.

    I 4. runde venter canadiske Felix Auger-Aliassime. Han slo spanjolen Pablo Carreño-Busta 6-3, 4-6, 6-1 i 3. runde.

    Ruud har hatt en tøff sesong i 2026 og er nummer 24 på verdensrankingen. Tien er oppe på 17.-plass. Motstander Felix Auger-Aliassime i 4. runde er ranket helt oppe på 5.-plass i verden.

    (©NTB)

    Relaterte artikler

    Del artikkel

    Bookmakertesten 2026 Oppdatert

    Epicbet best i årets bookmakertest

    Tipsbladet har vurdert 20 spillselskaper på odds, fotball, brukeropplevelse, kampanjer og total sportsbook-kvalitet.

    1
    Epicbet 90 av 100 poeng
    🏆
    2. Coolbet 89 p
    3. BoaBet 84 p

    Se hele sluttabellen, kategorivinnerne og hvorfor Epicbet gikk til topps etter en av de jevneste gullkampene i testens historie.

    Les om vinneren →

    Siste nytt

    Nyhetsbrev

    Få siste nytt rett i mailen