More

    Stenshorne fikk løpet ødelagt i Formel 2: – Uflaksen vil ingen ende ta

    Martinius Stenshorne havnet i en tidlig kollisjon under hovedløpet i Formel 2 og fullførte som sistemann.

    Allerede i den femte svingen tapte den 20 år gamle nordmannen mye tid da han havnet utenfor banen etter et sammenstøt med en aggressiv og utålmodig Nikola Tsolov. Stenshorne startet løpet på 10.-plass, men var helt bakerst i feltet kort tid etter hendelsen.

    På den tredje runden opplyste Stenshorne på teamradioen at han hadde problemer med styringen på bilen etter sammenstøtet og måtte i depotet. Da bilen var fikset igjen var Hokksund-mannen allerede en runde bak konkurrentene. Dermed ble poengfangsten spolert, selv om Stenshorne fullførte de 37 rundene i løpet.

    – Uflaksen vil ingen ende ta, sa Viaplay-kommentator Atle Gulbrandsen.

    Det kom ingen reaksjon fra dommerne etter kollisjonen. Stenshorne har opplevd mye uflaks i debutsesongen i Formel 2.

    Nordmannen kjørte seg opp tre plasser og endte på 8.-plass i lørdagens sprintløp i Budapest. Det holdt til akkurat ett poeng i Formel 2-sammendraget og Hokksund-mannen står med totalt 59 poeng denne sesongen.

    20-åringen har vunnet ett hovedløp tidligere denne sesongen i Montreal i slutten av mai.

    (©NTB)

    Relaterte artikler

    Del artikkel

    Bookmakertesten 2026 Oppdatert

    Epicbet best i årets bookmakertest

    Tipsbladet har vurdert 20 spillselskaper på odds, fotball, brukeropplevelse, kampanjer og total sportsbook-kvalitet.

    1
    Epicbet 90 av 100 poeng
    🏆
    2. Coolbet 89 p
    3. BoaBet 84 p

    Se hele sluttabellen, kategorivinnerne og hvorfor Epicbet gikk til topps etter en av de jevneste gullkampene i testens historie.

    Les om vinneren →

    Siste nytt

    Nyhetsbrev

    Få siste nytt rett i mailen