More

    Spillerbørs: Norge – Armenia

    Det ble en festkveld for Ståle Solbakkens mannskap. Norget ledet 5-0 til pause, og da tok man selvsagt ingen sjanser på å sende utpå igjen kampens store profil, Erling Braut Haaland, som bortimot ble utsatt for drapsforsøk atskillige ganger. Det endte til slutt 9-0, og dermed fikk Norge med seg masser av selvtillit før Nations League-gruppespillet går i gang til sommeren. Her er vår børs på de norske spillerne i kveld!
    André Hansen: 6
    En enormt rolig dag på jobben. Får det nok mer travelt til helgen.
    Marcus Holmgren Pedersen: 7
    Livlig førsteomgang av Feyenoord-backen, som ble spart etter pause.
    Andreas Hanche-Olsen: 7
    God kamp av lysluggen. Full kontroll defensivt, og fikk også assist på Kings tredje scoring.
    Kristoffer Ajer: 6
    Hadde veldig lite å gjøre, og det meste av spillet foregikk i den andre banehalvdelen.
    Fredrik Bjørkan: 7
    Ny god kamp av den tidligere Glimt-backen.
    Sander Berge: 7
    Dirigerte og plukket opp alt av løse baller. Finfin førsteomgang, og ble byttet ut i pausen.
    Martin Ødegaard: 8
    Nok en god landskamp av kapteinen. Strødde om seg på midtbanen og serverte presise dødballer. I praktslag om dagen.
    Kristian Thorstvedt: 8
    Ny god kamp av Genk-proffen. Skaffet straffespark og scoret selv. Bør være bankers i startoppstillingen nå.
    Moi Elyounoussi: 6
    Kom til en del avslutningsforsøk, men ikke like skarp som de andre norsk angrepsessene.
    Joshua King: 9
    Etter to års måltørke på landslaget, løsnet det endelig for King igjen. Spilte en flott kamp, scoret et fint hattrick og fikk med seg uvurderlig selvtillit.
    Erling Braut Haaland: 9
    Norges beste og viktigste spiller med to flotte mål og assists på 45 svært begivenhetsrike minutter. Var hovedmålet for armenernes griseri gjennom hele omgangen.
    Alexander Sørloth: 5
    Treg og tung med ballen i beina, og brukte ofte minst ett touch for mye. Likevel var det lett å unne han scoringen på overtid.
    Fredrik Aursnes: 6
    Godkjent innhopp.
    Mats Møller Dæhli: 7
    Løp som den sedvanlige Duracell-kaninen han er, og scoret også et flott mål.
    Julian Ryerson: 6
    Viket ikke en tomme i duellene.
    Stefan Strandberg: –
    Gledelig gjensyn på landslaget.
    Veton Berisha: – 
    Fin assist da Møller Dæhli scoret Norges syvende.
    Ståle Solbakken: 9
    Landslagssjefen hadde nok en veldig artig kveld på jobb. Situasjonen med Holmgren Pedersen er alene verdt nieren.

    Relaterte artikler

    Del artikkel

    spot_img

    Siste nytt

    Nyhetsbrev

    Få siste nytt rett i mailen