More

    Sondre Guttormsen mister DL-åpningen – fant ikke fly til stavene

    Stavstjernen Sondre Guttormsen kommer seg ikke til start i helgens Diamond League-stevne i Kina som følge av flytrøbbel.

    Det opplyser Guttormsen-leiren til VG. Guttormsen bor i USA og fant ingen reiserute som hadde plass til stavene.

    – Det skjer av og til, men har nesten aldri skjedd for oss. Det er bare et flyselskap som flyr med staver internt, sier Atle Guttormsen, far og trener.

    Diamond League-starten blir dermed i Stockholm og Oslo i juni.

    – Når det først skjedde var det «greit nok». Det er veldig langt til Kina, så nå trener han mot Stockholm og Oslo, sier far Guttormsen.

    Flere sterke utøvere er på plass i Kina for å konkurrere. Blant dem er verdensrekordholder Armand Duplantis. Svensken skal naturligvis også delta i Stockholm-stevnet i juni.

    Guttormsen har levert en sterk innendørssesong. I mars satte han norsk rekord med et svev på 6,06 meter. Han ble nummer fire i innendørs-VM like etterpå.

    Karsten Warholm er Norges eneste deltaker i Kina-stevnet lørdag. Han skal løpe 300 meter hekk.

    (©NTB)

    Relaterte artikler

    Del artikkel

    Bookmakertesten 2026 Oppdatert

    Epicbet best i årets bookmakertest

    Tipsbladet har vurdert 20 spillselskaper på odds, fotball, brukeropplevelse, kampanjer og total sportsbook-kvalitet.

    1
    Epicbet 90 av 100 poeng
    🏆
    2. Coolbet 89 p
    3. BoaBet 84 p

    Se hele sluttabellen, kategorivinnerne og hvorfor Epicbet gikk til topps etter en av de jevneste gullkampene i testens historie.

    Les om vinneren →

    Siste nytt

    Nyhetsbrev

    Få siste nytt rett i mailen