More

    Sinners rekke brutt – slo likevel Ruuds doublepartner i Monaco

    Jannik Sinner følte seg sliten og måtte for første gang på lenge avgi sett i en Masters1000-turnering, men han slet seg til seier over Tomas Machac.

    Sinner vant 6-1, 6-7 (3-7), 6-3 i åttedelsfinalen i Monte-Carlo Masters. Han imponerte i første sett, men gikk tom i det neste. Italieneren hadde vunnet 37 sett på rad i Masters-turneringer, men tapte i tiebreak. Så samlet han seg og vant avgjørende sett.

    – Jeg følte meg sliten, og det handlet om å komme seg gjennom. Før kampen følte jeg meg sterk, men i 2. sett hadde jeg ikke energi. Det skjer noen ganger, men jeg presset meg selv til å prestere, sa Sinner.

    Han er klar for kvartfinale mot Felix Auger-Aliassime, som gikk videre da Casper Ruud måtte trekke seg med smerter i leggen.

    Machac ble slått av Sinner for annen gang i årets Monte-Carlo Masters. Søndag vant Sinner og Zizou Bergs over Ruud og Machac i double.

    Torsdag måtte Ruud bryte kampen mot Auger-Aliassime etter å ha tatt medisinsk timeout for en leggskade. Doublepartneren måtte ha medisinsk timeout i 3. sett mot Sinner for smerter i armen, men han greide å fullføre.

    19-årige João Fonseca er også klar for kvartfinale. Han vant 6-3, 6-2 over Matteo Berrettini, som i forrige runde knuste Daniil Medvedev 6-0, 6-0. Fonseca er yngste kvartfinalist i Monte-Carlo Masters siden Rafael Nadal i 2005.

    Brasilianeren møter Alexander Zverev i kvartfinalen.

    (©NTB)

    Relaterte artikler

    Del artikkel

    spot_img

    Siste nytt

    Nyhetsbrev

    Få siste nytt rett i mailen