More

    Ryerson-oppdatering: – En gambling som ikke gikk

    Høyreback Julian Ryerson måtte gi seg etter bare elleve minutter i VM-kampen mot Senegal.

    Han ble erstattet av Marcus Holmgren Pedersen. Sørlendingen holdt seg til låret. I den første kampen mot Irak slet Ryerson mot slutten av oppgjøret.

    Før Senegal-kampen hadde han en egen fysisk trener under oppvarmingen.

    – Han har trent litt til og fra på skånekost. Vi hadde en samtale i dag tidlig, og han ville prøve, for han har spilt med sånne smerter før, trodde han. Men det ble bare verre og verre, sa landslagssjef Ståle Solbakken etter kampen.

    – Da han ble tatt to ganger av (Sadio) Mané på de to første rykkene, måtte jeg ta ham ut. Det var en gambling som ikke gikk.

    Holmgren Pedersen scoret etter en halvtime på banen. Erling Braut Haaland avgjorde kampen med to mål. Ismaila Sarr scoret to ganger for Senegal og var nær et tredje på overtid, men Norge holdt unna og sikret avansement til 16-delsfinalen.

    (©NTB)

    Relaterte artikler

    Del artikkel

    Bookmakertesten 2026 Oppdatert

    Epicbet best i årets bookmakertest

    Tipsbladet har vurdert 20 spillselskaper på odds, fotball, brukeropplevelse, kampanjer og total sportsbook-kvalitet.

    1
    Epicbet 90 av 100 poeng
    🏆
    2. Coolbet 89 p
    3. BoaBet 84 p

    Se hele sluttabellen, kategorivinnerne og hvorfor Epicbet gikk til topps etter en av de jevneste gullkampene i testens historie.

    Les om vinneren →

    Siste nytt

    Nyhetsbrev

    Få siste nytt rett i mailen