Golfprofilen Kristoffer Reitan er åtte slag under par halvveis i europatourturneringen utenfor Paris. Viktor Hovland er ett slag bak ham og på skuddhold av tetstriden.
Reitan er på 10.-plass så langt, med fem slag opp til den engelske lederen Matt Fitzpatrick. Hovland er på delt 11.-plass.
Etter torsdagens pangåpning på 65 slag (seks under par), gikk det litt tråere for Reitan fredag. Han gikk 2. runde to slag under par på Le Golf National-anlegget like sør for Versailles.
Reitan startet runden på 10. hull, og han fikk ingen ideell åpning med bogey på det 12. hullet. Men han spilte seg deretter opp med birdier på 14. og 18. hull. Deretter ble det en ny birdie på hull 4, bogey på hull 8 og birdie på hull 9, og han endte runden på 69 slag.
Hovland leverte en 68-runde med fem birdier og to bogeyer.
De to siste nordmennene i turneringen, Andreas Halvorsen og Michael Mjaaseth, greide ikke cuten. Halvorsen endte fire slag over par etter runder på 71 og 75 slag, Mjaaseth ni over. Han forbedret seg fredag fra 78 til 73 slag, men til liten nytte.
(©NTB)

