More

    Regnskapet etter Ski-VM i Trondheim: 43,8 millioner i underskudd

    Underskuddet etter ski-VM i Trondheim ble enda større enn ventet. Totalt gikk VM-selskapet 43,8 millioner kroner i minus.

    Det kommer fram i en pressemelding fra Norges Skiforbund som inneholder årsregnskapet for 2025.

    Årsregnskapet for 2025 viser et overskudd på vel 20 millioner kroner, men for hele prosjektperioden fra 2021 til 2025 er underskuddet på over 40 millioner kroner.

    VM hadde som mål å gå 20 millioner kroner i pluss, og dermed er avviket på over 60 millioner kroner.

    – Avslutningen av 2025 har tatt lengre tid enn planlagt, men avviklingsstyret har vært opptatt av at dette skulle gjøres så ryddig og korrekt som mulig, opplyser styreleder for Ski-VM Trondheim 2025 AS, Sveinung Karlsen.

    Han gikk inn som leder i VMs avviklingsstyre i oktober. Det skjedde etter at det ordinære VM-styret med Åsne Havnelid som leder trakk seg etter en ekstraordinær generalforsamling.

    Adresseavisen skriver at ski-VMs kreditorer i fjor sommer ble varslet om et underskudd på 37 millioner kroner. Dette har altså økt med nærmere sju millioner.

    (©NTB)

    Relaterte artikler

    Del artikkel

    spot_img

    Siste nytt

    Nyhetsbrev

    Få siste nytt rett i mailen